TRON spol. s r.o.


Přejdi na obsah

Technologie

EZS - EPS - ACS

Zabezpečovací systémy se skládají :


Detektory zabezpečovacího systému hlídají pohyb, rozbití skleněné výplně, otevření dveří a oken, požár nebo únik plynu. Jejich detekci vyhodnocuje ústředna (je mozkem celého alarmu), která vyhláš poplachu.

Ovládací prvky - klávesnice, dálkové ovladače

EZS systémy se ovládají pomocí klávesnice zadáním kódu nebo přiložením čipové karty. Lze je také pohodlně ovládat dálkovým ovladačem. U dálkových ovladačů se používá plovoucí kód, který znemožňuje zkopírování.

Magnetické detektory

Podle statistik dojde překonáním vstupních dveří k 80 % vloupání . Proto je zabezpečení vstupních prostor nejpodstatnější. O indikaci otevření dveří detekuje magnetický detektor otevření. Ten upozorní ústřednu, že došlo k otevření dveří a ústředna čeká na odjištění zabezpečovacího systému. Pokud během naprogramovaného příchozího zpoždění není odjištěn zabezpečovací systém, dojde k vyhlášení poplachu. Stejně jako vstupní dveře lze zabezpečit všechny vstupy do objektu, tj. všechny dveře a okna pomocí magnetických kontaktů.

Glassbreakery

Jsou-li v místnosti okna nebo prosklené vchodové dveře, hlídá se také rozbití skleněné výplně. K detekci se používají senzory na tříštění skla (glassbreakery). Společně s magnetickými kontakty zajišťují základní, takzvanou plášťovou ochranu objektu.

Pohybové senzory - PIR

Vnitřní prostory hlídají především pohybové detektory (PIR). Tyto detektory spolehlivě detekují pohyb člověka v prostoru. K dispozici jsou modely pro standardní prostory, pro venkovní použití, pro dlouhé úzké chodby, na strop, imunní vůči pohybu zvířat apod. Pohybové senzory je možné dodat i kombinované s glassbreakery, případně mikrovlnnými senzory.

Požární senzory

Standardem u zabezpečovacích systémů EZS je také ochrana před nebezpečím požáru nebo výbuchu. Ke včasné detekci požáru se používají optické nebo tepelné (termodiferenciální) požární detektory. Pokud se k topení nebo vaření používá plyn, mělo by být samozřejmostí použití detektoru úniku plynu. Detektory signalizují nebezpečí sirénou a upozorní ústřednu, které předá informaci dále.

Klasické drátové prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Bezdrátové zabezpečovací systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant je srovnatelná.

Drátové systémy

Drátové výrobky jsou většinou levnější než bezdrátové (prodraží se zde ale instalace kabeláže a zapojení detektorů) a většinou lze kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky zabezpečovacího systému.

Bezdrátové systémy

Instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá. Výsledný vzhled interiéru není narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice snadno rozšířitelné o další prvky. Pokud přestěhujete nábytek, lze snadno bezdrátový prvek přemístit na jiné vhodné místo. Dokonce pokud se budete stěhovat, můžete si svůj zabezpečovací systém vzít snadno sebou.

Výběr zabezpečovacího systému

Při výběru zabezpečovacího systému je třeba především vycházet z toho, že systém EZS má za úkol chránit váš majetek v řádově vyšších hodnotách. Proto musíte mít jistotu, že se na váš zabezpečovací systém můžete spolehnout.


TRON | LASERLINE | LASERTYRE | EZS - EPS - ACS | CCTV | Doplňky | FOTOVOLTAIKA | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku